Beati Cantores - logo
Chór Beati Cantores

Muzyka łagodzi obyczaje.

/Arystoteles/

Zamkowe Spotkania Chóralne

Pierwsze spotkania odbyły się z inicjatywy Bogusława Wróblewskiego, Leszka Rybaka, Ryszarda Głąbińskiego i Mirosława Strzęciwilka, członków Głogowskiej Akcji Katolickiej istniejącej przy Parafii św. Klemensa. Od 1998 roku organizatorem i gospodarzem tej imprezy jest Stowarzyszenie "Chór Beati Cantores".

Od początku trwania imprezy na dziedzińcu i w salach Zamku Książąt Głogowskich, a także w Kolegiacie, zaprezentowało się 20 zespołów z różnych miast Polski oraz z Langenhagen, partnerskiego miasta w Niemczech.

Występowały chóry żeńskie, męskie i mieszane, którym niejednokrotnie towarzyszyły zespoły muzyczne lub pianista. Repertuar wykonywany podczas Zamkowych Spotkań Chóralnych był urozmaicony. Chóry prezentowały utwory od średniowiecza po muzykę współczesną, sakralne i świeckie, ludowe i rozrywkowe, gospel i cerkiewne.

W 2005 roku odbyły się ostatnie jubileuszowe X Spotkania, które od 2006 roku przybrały formułę konkursu. Stowarzyszenie „Chór Beati Cantores” jest od tego momentu organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów „Silesia Cantat” (do 2008 roku Dolnośląski Festiwal Chorów "Silesia Cantat").

W poszczególnych edycjach Spotkań, udział wzięli:

 Zamkowe Spotkania Chóralne w liczbach:

Zamkowe Spotkania Chóralne

© 2008 beati-cantores.pl     Odwiedzin dziś: 73 (wszystkich: 5409377)