Beati Cantores - logo
Chór Beati Cantores

Muzyka łagodzi obyczaje.

/Arystoteles/

Dyrygent

Barbara WalendzikBarbara Walendzik - dyrygent i kierownik artystyczny chóru "Beati Cantores" jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Wcześniej uczęszczała do Liceum Muzycznego. W klasie maturalnej zaczęła śpiewać w chórze kameralnym "Cantores Minores Wratislawienses" pod dyrekcją wybitnego chórmistrza Edmunda Kajdasza. W latach 1971-2001 była nauczycielem przedmiotów ogólnomuzycznych, historii muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Liszta w Głogowie. Jej podopieczni zrzeszeni w chórze, zespołach oraz orkiestrze w PSM uczestnicząc w licznych koncertach, przeglądach, konkursach, zyskiwali uznanie i zdobywali najwyższe lokaty. Jest także dyrygentem chóru "Gaudium", działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Chórem "Beati Cantores" Barbara Walendzik dyryguje nieprzerwanie od 1985 roku. Jej zdeterminowanie, pracowitość oraz poświęcenie sprawiają, że chór prowadzi ożywioną działalność i włącza do repertuaru coraz ambitniejsze utwory sakralne i świeckie.

Za swoją działalność i oddanie w pracy z chórem została wyróżniona następującymi odznaczeniami:

W 2011 roku Barbara Walendzik została wybrana przez czytelników Osobowością Głogowa 2010 w plebiscycie zorganizowanym przez Tygodnik Głogowski.

Od 1991 roku w pracy Pani dyrygent pomaga Kazimierz Walendzik - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Wieloletni drektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Franciszka Lista w Głogowie. Puzonista, organista, kapelmistrz Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów. Jest autorem hejnału Miasta Głogowa. Za swoją działalność został wyróżniony wieloma odznaczeniami, m.in.:

Podczas występów chóru, w utworach wokalno-instrumentalnych, Kazimierz Walendzik jest akompaniatorem.

Dużym wsparciem dla dyrygenta w pracy z poszczególnymi sekcjami głosów byli również członkowie chóru, będący jednocześnie muzykami z wykształcenia, wśród których wymienić należy Alicję Ścibisz, Lidię Słotwińską, Lidię Bartczak, Paulinę Tekieli, Izydora Wyszyńskiego, Jerzego Bartczaka. 

© 2008 beati-cantores.pl     Odwiedzin dziś: 89 (wszystkich: 5409393)