Beati Cantores - logo
Chór Beati Cantores

Muzyka łagodzi obyczaje.

/Arystoteles/

8.02.2020 r.

Przedstawiamy krótkie podsumowanie działalności chóru Beati Cantores w 2019 roku

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w wielu uroczystościach kościelnych w parafii NMP Królowej Polski na osiedlu Kopernika m.in. podczas uroczystości Bożego Ciała, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy oraz bożonarodzeniowej Pasterki.

W ramach współpracy Gminy Miejskiej Głogów z organizacjami pozarządowymi, nasze Stowarzyszenie zorganizowało w ubiegłym roku trzy koncerty. W marcu odbył się „Koncert pasyjny”, w którym wystąpiły głogowskie chóry – Gaudium, Za Tobą i Beati Cantores, Zespół Smyczkowy Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie oraz pianista Dominik Mąkosa. W grudniu odbyły się dwa koncerty. Pierwszym z nich był „Koncert adwentowy”, natomiast pod koniec roku nasz chór wraz ze scholą dziecięcą „Promyki Maryi” z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie wystąpił podczas koncertu kolęd „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”.

W 2019 roku wystąpiliśmy kilkukrotnie na Ziemi Lubuskiej. W kwietniu w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze nasz chór wykonał POP-Oratorium Boże Zbigniewa Małkowicza. Natomiast w czerwcu udaliśmy się do Połupina i Krosna Odrzańskiego.

W czerwcu uczestniczyliśmy w warsztatach chóralnych, które zorganizowaliśmy tym razem w nadmorskim Rewalu. Codzienne próby pozwoliły na to, byśmy poznali kilka nowych utworów oraz doskonalili umiejętności wokalne i technikę śpiewu. Podczas pobytu uświetniliśmy Mszę Świętą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu, a także wystąpiliśmy z krótkim koncertem dla gości ośrodka wypoczynkowego, w którym przebywaliśmy. Mieliśmy również możliwość podziwiana piękna przyrody, krajobrazu i architektury podczas wycieczek do pobliskiego Trzęsacza i Niechorza.

W październiku na zaproszenie władz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Dolnośląski, wraz z chórami z Wrocławia, Oławy i Chojnowa wystąpiliśmy podczas IV Jesiennych Spotkań Chóralnych, które odbyły się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

Kolejny już raz uświetniliśmy również uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

Jesienią z inicjatywy Towarzystwa Ziemi Głogowskiej odbyły się koncerty muzyki organowej i kameralnej. W październiku nasz chór wystąpił w kościele pw. Św. Marcina z Tours w Kotli, natomiast listopadzie w kościele pw. NMP Królowej Polski w Głogowie odbył się koncert patriotyczny „Polonia Restituta”, podczas którego wystąpiła również Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów oraz organista prof. Julian Gembalski.

Przed nami kolejny rok pracy – rok wyjątkowy bo jubileuszowy. Już teraz zapraszamy na organizowane przez nas wydarzenia i koncerty.

 

2019


© 2008 beati-cantores.pl     Odwiedzin dziś: 80 (wszystkich: 5409384)